4 סיבות לעבוד עם קבלן שיפוצים

0

הגעתם לשלב שבו אתם חושבים על שיפוץ דירה – אין ספק שמדובר בדף חדש בחיים בין אם מדובר על שיפוץ דירה חדשה  או שיפוץ דירה קיימת, ואנחנו יודעים כמה אתם נרגשים, אנחנו נרגשים יחד אתכם!

הגיע הרגע שבו החלטתם לבצע שיפוץ נרחב בבית, אתם יושבים ומתכננים ובעיניכם כבר רואים איפה כל דבר נמצא, באיזה צבעים, ולאחר שכבר בניתם לכם תמונה ויזואלית בראש זה הרגע להתחיל ולחפש את אנשי המקצוע המתאימים.

האידיליה קצת תאכזב אתכם כאשר תקבלו רשימות על גבי רשימות של תוצאות עבור שיפוצניקים וקבלני שיפוצים ולא תדעו במי לבחור. החלטנו לתמצת לכם בארבעה סעיפים קצרים מדוע כדאי לכם לבחור בקבלן שיפוצים על מנת שכל מערך השיפוצים בבית יצא לשביעות רצונכם וללא כאב ראש או תיזוזים מיותרים.

  • כשמדובר על שיפוץ דירה –אנחנו רוצים את הטוב ביותר, ולכן כדאי שנשים לב לכך שקבלן שיפוצים מורשה כתוב בפנקס הקבלנים על פי סיווג בעוד ששיפוצניקים לא מחזיקים בסיווגים מתאימים היות והם אינם מתמקצעים בתחום מסוים, אלא עושים הכל תחת היותם שיפוצניקים (כל זאת לא מעיד על איכות בעל המקצוע כמובן מול קבלן השיפוצים, אך כן אמור לתת לכם אינדיקציה לגבי בעל המקצוע).
  • קבלן שיפוצים עובד עם כוח אדם מקצועי קבוע המתנהל תחתיו אותו הוא מנהל על פי תחומים, סוג העבודה ובדרך כלל מדובר באנשים העובדים יחד שנים מרובות, מה שמאפשר בקרה ופיקוח בכל עת על הפרויקט (מה שמקל על שיפוץ דירה ללא בזבוז שעות מחייכם האישיים) בעוד ששיפוצניקים מבצעים את כל העבודה לבדם ללא כח אדם נוסף המתמקצע בתחומים שונים.
  • על מנת שקבלן שיפוצים יהיה זכאי ויכול להירשם בסיווג בו הוא מתמחה בפנקס הקבלנים עליו להוכיח כי הוא בעל כחמש שנים של נסיון בתחום, וזאת כשנבדק כי אין לו הרשעה פלילית ולאחר קורס ומבחנים שעבר בהצלחה.
  • על קבלן שיפוצים לעמוד בתנאים מסוימים המתקיימים רק בישראל, והיות והוא רשום בפנקס הקבלנים הוא מחויב לכך.

אז איך תדעו להחליט?

כשאתם מחליטים על שיפוץ דירה חשוב לא להתפשר וללכת על הטוב ביותר, אחרי הכל מדובר במקום הכי בטוח שלכם, הבית. שיפוצניק או קבלן שיפוצים, לכל אחד יש את היתרונות הייחודיים שלו, וחלילה אין זלזול באיכות העבודה של בעלי המקצוע מכל התחומים, אך כדאי ומומלץ לשכור אנשי מקצוע (בעיקר כשמדובר בשיפוצים) הרשומים בפנקס הקבלנים על פי הסיווג המתאים ועברו בהצלחה את המבחנים המתאימים לצורך רישום בפנקס.

אם קיימת לכם האפשרות לבחור כמובן שזאת אפילו אופציה טובה יותר ובפניכם רשימות של בעלי מקצוע משני הצדדים הללו. רק זכרו שכמו בכל דבר, כדאי לשכור את שירותיו של איש מקצוע מומלץ, מומחה בתחומו, מקצועי ובעל וותק. חשוב לזכור לבדוק עבודות קודמות של איש המקצוע, לדבר עם לקוחות, לברור, לגשש ולנסות להבין את רמת שביעות הרצון מאותו איש מקצוע, לקבל ממנו אחריות, לוודא כי יש לו ביטוח ותמיד לסגור פרויקט עם חוזה חתום, ברור, שעבר בדיקה וכל סעיף ברור לכם.

Leave A Reply