שיפוץ נכסים מניבים להשקעה

0

ישנן שתי מטרות עיקריות לרכישת נכס, הראשונה היא נכס למגורים, השנייה היא רכישת נכס להשקעה. אחד מן הגורמים המשותפים למטרות אלו הוא שיפוץ הנכס. בין אם זה הפיכת הנכס לבית חם למגורים או התאמתו לדיירים להם נשכיר את הנכס, בשני המקרים הללו ישנם עלויות שצריך לקחת בחשבון בכל הליך הרכישה. ההבדל בין שני המקרים הוא שברכישת נכס להשקעה ניראות הנכס עלולה להיות גורם מכריע בתשואות המתקבלות על הנכס.
חשיבות שיפוץ הנכס להשקעה עולה אף יותר כאשר מדובר בהשקעה מעבר לים. אם ניקח לדוגמא את ארה"ב, מדינה שנחשיבת היום כהשקעה הבטוחה ביותר, נגלה שיש שני אפשרויות לרכישת הנכס:

  1. נכס הזקוק לשיפוץ- במצב זה יש להפריש חלק מסויים מסכום ההשקעה לבדיקה של הנכס על ידי שמאי, קבלת הצעת מחיר ושיפוצו של הנכס.
  2. נכס משופץ- נכס שניתן לרכוש מחברת השקעות נדל"ן בארה"ב אשר רכשה את הנכס שיפצה אותו ומוציאה אותו לשוק כנכס המוכן למגורים.

שיפוץ נכסיםהיתרון שבאפשרות השנייה הוא שכאשר פונים לחברה מובילה בתחום אנו יכולים לרכוש את הנכס בראש שקט. חברות אלו בעלות נסיון רב של שנים בתחום ולמדו להכיר את האוכלוסיה ואת ציפיותיהם של התושבים מהנכס לכן יש באפשרותם להתאים את הנכס למגורים של הדיירים באיזור יותר מאשר למשקיע עצמו.

בנוסף לכך ייעוץ מחברה מנוסה בתחום השקעות נדל"ן בארה"ב מסירה מהמשקיע את ההתרוצצות בין בעלי מקצוע שונים: השמאי, הקבלן, חברת השיפוצים וכו'. ההתעסקות עם בעלי מקצוע בארץ זרה יכולה להיות לפעמים לא נעימה בין אם זה וידוא השלמת השיפוץ או הזמן בו הוא מתבצע, תהליך שיכול להיות ארוך ומייגע. לחברות אלו ישנם אנשי מקצוע אכותיים וכל ההליך מתבצע על ידי החברה להשקעה המקנה למשקיע שקט נפשי טוטאלי.

לסיכום אנו מבינים כי ניראות הנכס חשובה לא רק לאלו הרוכשים נכס למגורים. ניראותו הפנימית של הנכס יכולה לעלות על החיצוניות ובאופן ודאי להעלות את שכר הדירה החודשי ולספק למשקיע תשואות גבוהות. הבחירה להשקעה בארץ או בחו"ל אולי שונה בדברים מסויימים אך בסופו של דבר בשני המקרים ייעוץ נכון בנוגע לשיפוץ הבית ובכלל, יכול להבטיח את הצלחת העסקה.

סגור לתגובות