שיפוץ חדר עבודה – חלק שלישי

0

paintכתבה זו היא השלישית מבין שלוש כתבות העוסקות בשיפוץ חדר העבודה – עשר מחשבות שיעזרו לכם לעבור בקלות ובהצלחה את תהליך שיפוץ חדר העבודה

חדר העבודה הוא חדר אשר אנחנו מבלים בו הרבה שעות מן היום, חלקנו אפילו ממש עובדים בו במשרה מלאה. כאשר אנחנו פונים לשיפוץ חדר העבודה יש מספר דברים שחשוב שנחזיק בראש ונחשוב עליהם, כדי שיהיה לנו בסופו של דבר חדר עבודה שיהיה לנו פרקטי ויענה על כל הצרכים שלנו, וכמובן – שיהיה לנו נעים לבלות בו מספר רב של שעות ביום.

ריכזנו עבורכם עשר מחשבות הנוגעות לשיפוץ חדר העבודה, אשר יעזרו לכם לעבור את תהליך שיפוץ חדר העבודה בצורה נעימה יותר, בקלות ובהצלחה רבה יותר. בכתבה 'שיפוץ חדר עבודה – חלק ראשון' של סדרת כתבות זו הצגנו לכם מחשבות הנוגעות לתקציב השיפוץ, לרעיונות בנוגע לחדר העבודה וכן לתאורה בחדר זה.

בכתבה 'שיפוץ חדר עבודה – חלק שני' הצגנו מחשבות הנוגעות לצבעי חדר העבודה, לכיסא אשר בוחרים לקנות לחדר זה וכן לשקעים וחשמל. הנה לפניכם ארבע המחשבות האחרונות אשר יעזרו לכם בשיפוץ חדר העבודה שלכם:

7. שולחן העבודה

אז דיברנו כבר על הכיסא בחדר העבודה, ועכשיו – באופן טבעי – הגענו לשולחן…  שני דברים שאנחנו חושבים שחשובים במיקום של השולחן, הם מגיעים בעקרון מהפנג-שואי, ואנחנו אימצנו אותם לאחר בדיקת העניין מקרוב. אז קודם כל, נסו ככל שניתן למקם את השולחן מול חלון. זה נפלא שיש אפשרות להרים את הראש באמצע הקלדה מייגעת או בזמן שמצריך ריכוז ומחשבה מאומצת, ולראות את החוץ.

דבר שני, נסו למקם את השולחן לא עם הגב אל הדלת. יותר נעים לשבת כאשר אתם רואים מי פותח את הדלת ומגיע, ישיבה עם הגב לדלת לעתים נותנת תחושה לא כל כך נעימה. בשל שני אלו, חשבו בשלבים המוקדמים של שיפוץ חדר העבודה היכן אתם רוצים למקם את השולחן – כדי שתוכלו להתארגן בהתאם עם שקעי חשמל במידה וצריך לפתוח חדשים, ואז יש להיעזר באיש מקצוע המומחה לעבודות חשמל, וכן אם אתם מתכוונים לפתוח חלון חדש בחדר.

דבר שלישי ואחרון בנוגע לשולחן – בחרו לכם שולחן שייתן לכם משטח עבודה מרווח ונוח, שתוכלו להתפרס ולפרוס כמה שיותר דברים שאתם צריכים. שולחן גדול ומרווח בחדר העבודה הוא שדרוג רציני והופך את יום העבודה לנעים יותר, פשוט נעים יותר.

8. מקום לבלגן

כן… גם את זה כדאי שיהיה לכם – מקום שבו אתם לא דופקים חשבון, ויודעים ששם מותר לבלגן ולערום ניירת בלי לכעוס על עצמכם. אפשר להקצות לטובת העניין מדף, איזו תיקייה או אפילו פינה בשולחן (המרווח) שלכם. המקום לבלגן הוא תחנת הביניים בין קבלת מכתב לתיוקו, המקום בו תניחו חומר חדש שהגיע אליכם ואתם עדיין לא הגעתם אליו. זה גם המקום שאליו 'תזרקו' באופן זמני את כוס הקפה הריקה עד שתקומו לקחת אותה בחזרה אל המטבח.
הימצאות של מקום כזה תשחרר אתכם מהלחץ ואי הנעימות שלכם מעצמכם (ומלקוחות, אם הם מגיעים אל המשרד בבית) וגם יעזור לכם לשמור על שאר חלל העבודה מסודר.

9. לוח שעם

לא משנה באיזה תחום אתם עוסקים, אחד הדברים היותר נוחים ואחת ההמצאות היותר מדהימות הוא לוח שעם. תפנקו את עצמכם בלוח שעם גדול שתוכלו לתלות עליו פתקים, דברים שאתם צריכים לזכור, חשבונות, מספרי טלפון חשובים, גם אם תתלו עליו תמונה אחת או שתיים לא יקרה כלום…

למרחיקי הלכת, ניתן למצוא גלילים של שעם אשר ניתן לקנות במידה לפי מטרים, ואז ניתן להקצות אפילו קיר או חצי קיר לטובת העניין – זה פשוט באמת מאוד פרקטי, וזה גם רעיון חדיש ומרשים. פתרון מצוין לאנשי הפתקים שבינינו…

10. מקום לנפש…

מה??? שיפוץ חדר העבדה… מקום לנפש??? כן. ולא רק 'כן', אלא 'בטח'! – חדר העבודה הוא חדר שאתם מבלים בו הרבה שעות ביום, ולא תמיד זה הכי כיף בעולם, במיוחד אם המשרד שלכם בבית ואתם יושבים עם הדלת סגורה ושומעים את הילדים שלכם מתרוצצים ומבלים ואתם מתים להיות איתם.

אז קחו לכם דבר אחד או שניים מחיי הנפש שלכם ושימו לכם בחדר. והכוונה היא לא לתמונות משפחתיות – זה ברור שתשימו, אבל לא לזה אנחנו מתכוונים. אלא למשהו אישי שלכם שגורם לכם להרגיש טוב יותר. דוגמא מחיינו הפרטיים: מבער עם שמן בריח שאנחנו אוהבים, שנמצא על השידה לידנו ואנחנו מדליקים במשך שעות העבודה. ראינו פעם בקליניקה של רופא מכובד ובעל שם מנורת לבה אדומה… זה נחמד.

זה כיף גדול ועושה את כל ההבדל, לשבת בחדר העבודה ולדעת שיש שם מקום גם לנפש ולרוח ולא רק לראש ולניירת ולחשבון הבנק.

אז זהו, עד כאן עשרת המחשבות שלנו בנוגע לשיפוץ חדר העבודה בבית שלכם (אפשר גם לקחת את הטיפים האלו למשרד שלכם מחוץ לבית). בהצלחה עם השיפוץ!

סגור לתגובות