שיפוץ חדר עבודה – חלק ראשון

0

כתבה זו היא הראשונה מבין שלוש כתבות העוסקות בשיפוץ חדר העבודה – עשר מחשבות שיעזרו לכם לעבור בקלות ובהצלחה את תהליך שיפוץ חדר העבודה

חדר העבודה הוא חדר אשר אנחנו מבלים בו הרבה שעות מן היום, חלקנו אפילו ממש עובדים בו במשרה מלאה. כאשר אנחנו פונים לשיפוץ חדר העבודה יש מספר דברים שחשוב שנחזיק בראש ונחשוב עליהם, כדי שיהיה לנו בסופו של דבר חדר עבודה שיהיה לנו פרקטי ויענה על כל הצרכים שלנו, וכמובן – שיהיה לנו נעים לבלות בו מספר רב של שעות ביום.

ריכזנו עבורכם עשר מחשבות הנוגעות לשיפוץ חדר העבודה, אשר יעזרו לכם לעבור את תהליך שיפוץ חדר העבודה בצורה נעימה יותר, בקלות ובהצלחה רבה יותר. הנה לפניכם שלוש המחשבות הראשונות:

1שיפוץ חדר עבודה. החלטה על תקציב

כמו בכל שיפוץ או פרויקט גדול בבית (ובעצם… בכלל) – צריך קודם כל לתכנן את התקציב. לדעת בדיוק מה יש לכם, וגם לדעת היטב מה אין לכם ולמה אתם לא מסוגלים. התקציב צריך להיות המחשבה הראשונה שלכם, שממנה נגזרות כל החשיבה והפעולות הבאות. אם לא תדעו מראש כמה תקציב עומד לרשותכם ומה אתם יכולים להרשות לעצמכם, לא תצאו מזה ויהיה לא פשוט עם השיפוץ.

שאנחנו מדברים על הגדרת תקציב אנחנו ממש מתכוונים לטבלה שיש בה סכום התחלתי וכל החלטה שאתם לוקחים – אתם מורידים ממנו ולפי זה עושים את הצעד הבא. טיפ קטן: נסו לכתוב לכם תקציב התחלתי בראש הטבלה שהוא מעט יותר נמוך מזה שבאמת יש לכם, כי בשיפוץ חדר העבודה, כמו בכל שיפוץ, תמיד יש דברים לא מתוכננים, אז שלא תיתקעו. מקסימום, אם בטעות יישאר איזה סכום, בסוף תוכלו לפנק את עצמכם באיזו חופשה…

2. איסוף רעיונות

החלטתם על שיפוץ חדר העבודה. שיפוץ באופן כללי הוא לא משהו מהיר ומיידי אלא דורש מחשבה ותכנון רבים. ברגע שהחלטתם על שיפוץ חדר העבודה – קחו לכם פרק זמן כלשהו להסתובבויות ואיסוף רעיונות. אתם יודעים בדיוק מה אתם צריכים ולשוק כיום יש המון פתרונות יצירתיים ומעולים להציע. השילוב של הידיעה שלכם את הצרכים שלכם ושל הפתרונות המצוינים בשוק יכול להניב שיפוץ מוצלח יותר.

קחו לכם תקופה מסוימת והסתובבו קצת, בחנויות שמציעות פתרונות לחדרי עבודה, במשרדים של אנשים העוסקים בתחומים קרובים לכם – ופשוט תשאבו רעיונות. תסתובבו עם 'מחברת סקיצות' שבה תוכלו לרשום לכם רעיונות נחמדים ופרקטיים וכן כתובות, מספרי טלפון וכו' של אנשי מקצוע שסקרנו אתכם ומתאימים לכם ואולי תרצו לחזור ולעבוד איתם.

3. תאורה

בדרך כלל התאורה היא בשלב מאוחר יותר, אבל הקדמנו קצת, משום שלפעמים בשיפוץ חדר העבודה, במקום להשקיע המון בגופי תאורה ובנורות, מחליטים על פתרון אחר יצירתי – פשוט לפתוח פתחים גדולים בקירות. יש לזה רווח כפול – גם חיסכון אדיר בתאורה ברוב שעות היום וגם, כמובן, תחושת האוורור והכיף שיש בכך שיש חלונות גדולים בחדר העבודה.

אז בנוגע לתאורה קלאסית וסטנדרטית – חשבו כמובן על גופי תאורה נכונים וגם על הנורות עצמן – שיהיו בהירות ויקלו עליכם בשעות רבות של קריאה או מול מחשב. ובנוגע לפתחים בקיר – זהו משהו שצריך לחשוב עליו כבר בשלבים הראשוניים של שיפוץ חדר העבודה, על מנת שתוכלו לעדכן את קבלן השיפוצים ולהוציא את זה לפועל.

בכתבה 'שיפוץ חדר עבודה – חלק שני' של סדרת כתבות זו תוכלו למצוא מחשבות בנוגע לשיפוץ חדר המגורים העוסקות בצבעי החדר, בחשמל ותאורה וכן בחשיבות הכיסא ופינת העבודה. בחלק השלישי של הסדרה ארבע המחשבות האחרונות הנוגעות לשולחן העבודה, למקום לבלגן (חשוב, נכון?), ושני טיפים חשובים מאוד ש… נשמור כרגע כהפתעה.

 

סגור לתגובות