שיפוץ חדר המגורים – חלק שני

0

בסדרה של שלוש כתבות ריכזנו עבורכם עשר מחשבות אשר יכולות לתרום ולעזור לכם בשיפוץ חדר המגורים, גם בחשיבה עצמה וגם בביצוע

בכתבה 'שיפוץ חדר המגורים – חלק ראשון' של סדרת כתבות זו כתבנו לכם שלוש מחשבות ראשוניות שיש לנו על שיפוץ הלב של הבית, שיפוץ חדר המגורים. דיברנו על הגדרת התקציב כצעד ראשון וחשוב שכדאי שייעשה, וילווה אתכם לאורך כל התהליך, דיברנו על שיפוץ חדר המגורים כעל פרויקט משפחתי מלכד ובעל יתרונות וכן על שילוב אלמנטים בחדר המגורים אשר מייצגים את כל בני הבית ונוחים לכולם.

בכתבה 'שיפוץ חדר המגורים – חלק שני' של הסדרה, בכתבה זו, נמשיך לכתוב לכם מחשבות אשר מנחות אותנו בעת שיפוץ חדר המגורים, והפעם שלוש נוספות:

4שיפוץ חדר המגורים. כרטיס ביקור

'הלב של הבית' זה רק כינוי אחד של חלל המגורים, כינוי אחר הוא 'כרטיס ביקור של הבית'. וזה נכון במידה מסוימת, לדוגמא, בדרך כלל כשבאים אורחים, הם יושבים בחדר המגורים ולא בחדרים הפרטיים.

אז תקדישו לזה קצת מחשבה – תנסו לחשוב בראש של מישהו שלא מכיר אתכם – מה הוא רואה כשהוא נכנס אליכם הביתה? ואז תחזרו לראש שלכם – מה בא לכם בכלל שיידעו עליכם? מה בא לכם שלא יידעו? איך אתם משלבים את הטעם של כל אחד מכם ועדיין יוצרים מקום נעים, לא עמוס, לא מבולגן? ממש כמו כרטיס ביקור לעסק, תחשבו מה אתם מכניסים פנימה, מה הוא משדר ומה הוא משאיר לדמיון.

5. ריצפה

אנחנו מגיעים קצת יותר לשיפוץ עצמו – כבר פחות המחשבות שמסתתרות מאחורי הקלעים. וההתחלה מתחילה ברצפה… זה אמנם יהיה אחד הדברים האחרונים שנבצע בפועל (כי כשנצבע לדוגמא, הרצפה תתלכלך, אז כדאי לחכות עם זה לסוף), אבל נחליט עליה כבר בשלבים הראשונים.

בגדול, תבחרו רצפה שנעימה לכם, יש כאלו שמעדיפים בכלל פרקט או שטיח, אבל הרוב עדיין הולך על ריצוף. רצפות גדולות ובהירות יוצרות תחושה של חלל גדול ומרווח, וזה נעים לעין וחשוב. יחד עם זאת, רצפה בהירה מדי יכולה להתלכלך מאוד מהר, אבל גם זה פתיר היום.

הרבה מהיצרנים של הרצפות עושים היום רצפות בטקסטורות שונות ולא אחידות, כך שבעצם הרצפה בעצמה כבר קצת 'מלוכלכת' ואז כשהיא מתלכלכת באמת או כשנושרת שערה אחת, לא מיד רואים את זה. בדרך כלל לרצפות האלו יש איזה מראה קצת כפרי והן מאוד נעימות.

6. הגבול בין הפְּנים לחוץ

עד כמה אתם רוצים להיות חשופים אל החוץ? האם חשוב לכם להרים את הראש ולראות גינה או חצר ילדים? האם אתם מעדיפים בכלל חדר מגורים ללא חלונות בכלל?

ומעבר לרצון – האם אתם יכולים? האם בחדר המגורים שלכם יש לכם אפשרות לפתוח חלון גדול אל החוץ אם תרצו בכך? או שחדר המגורים שלכם הוא באמת הלב של הבית בצורה כזו שאין לו בכלל קירות חיצוניים?

הגבול בין הפְּנים לחוץ הוא חשוב מאוד בחדר המגורים, וכמו בכל השיפוץ, צריך להיגזר ככל שניתן (במגבלות הפיזיות ובתנאים של המבנה) מן הרצון שלכם להיות בפנים ולהרגיש בחוץ או להיות בפנים ולהרגיש לגמרי בפנים – כל משפחה עם האופי שלה. לדעתנו, אם ישנה אפשרות כזו, כדאי לפתוח פתח גדול, חלון גדול או אפילו דלת שעשויה זכוכית, כדי שניתן יהיה להרגיש גם קצת חוץ, ולדאוג שיהיה עליה וילון מפריד מספיק כדי שתוכלו להיות גם מאוד מוגנים ובאווירה מאוד אינטימית כאשר תרצו.

בכל אופן, אם אתם מתכננים הגדלת חלון או יצירת חלון חדש, קל וחומר דלת, כדאי שתחשבו על זה בהקדם ובהתחלה, ותיידעו את מי שמשפץ עבורכם את חדר המגורים, כדי שהעבודה תילקח בחשבון וסביבה ייבנו שאר השלבים.

בכתבת ההמשך לכתבה זו – 'שיפוץ חדר המגורים – חלק שלישי' – תמצאו את ארבע המחשבות האחרונות (כרגע…) הקשורות לשיפוץ חדר המגורים – על צביעת החלל, על המפגשים המשפחתיים שנערכים שם ואיך הם קשורים לשיפוץ, על הצרכים שלכם כמשפחה, על תאורה ועל פתרונות מגבס.

סגור לתגובות