שיפוץ חדר הילדים – חלק שני

0

כתבה שנייה מבין שלוש המציגות עשר מחשבות על שיפוץ חדרי ילדים. אם החלטתם לשפץ את החדר של הנסיכים והנסיכות שלכם – הנה כמה דברים חשובים ומועילים

החלטתם שאתם משפצים את החדר של הנסיכים והנסיכות שלכם, את החדר של האנשים הכי חשובים לכם בעולם – הילדים. החדר של הילדים הוא מקום מאוד חשוב בבית, אנחנו חושבים שכדאי להקדיש לו הרבה מחשבה, בתכנון שלו ובעשייה של השיפוץ.

שיפוץ חדר ילדיםכי הילדים שלנו הם באמת האנשים הכי חשובים לנו והם קטנים ורכים והם סקרנים ולומדים וכל יום בחיים שלהם זו התפתחות עצומה ואנחנו פשוט רוצים שהחדר שלהם יהיה הכי כיפי עבורם, הכי בטיחותי עבורם, הכי מסקרן ומגרה ומלמד וגם – שאנחנו נוכל להיות רגועים כשהם שם, ולתת להם להתפתח בו ופשוט לעשות את מה שילדים צריכים לעשות – לגדול. שיפוץ חדר הילדים שנעשה בצורה נכונה יכול לעזור לכל אלו לקרות.

אז החלטנו לכתוב לכם עשר מחשבות, עשרה דברים שנראים לנו חשובים ומועילים כאשר אתם מחליטים על שיפוץ חדר הילדים. בכתבה 'שיפוץ חדר הילדים – חלק ראשון' הוצגו שלוש המחשבות הראשונות, בחלק זה של סדרת כתבות זו שלוש המחשבות הבאות שלנו. יחד עם ארבעת המחשבות בחלק השלישי של סדרת כתבות זו, הן יוכלו לעזור לכם קצת לקבל החלטות. והנה הן לפניכם:

4. תחשבו בראש של ילדים ותשתפו אותם

שיפוץ חדר הילדים, כמו כל שיפוץ אחר, כדאי שייעשה עם 'אוכלוסיית היעד' כמו שאומרים. וזה אומר שני דברים, שאפשר להשתמש באחד מהם או בשניהם, תלוי בנסיבות – אחד, אם הילדים גדולים מספיק, שתפו אותם. שתפו אותם במחשבות, בהתלבטויות, תשאלו אותם מה הם רוצים, מה חשוב להם, על מה הם חולמים. זה יתרום ליחסים שלכם, לגדילה שלהם, יפתח אצלם אחריות ומחויבות וגם יוסיף לכיף המשפחתי.

דבר שני, אם הם קטנים מדי – תשאלו ילדים אחרים – את הילדים שבכם. תעצמו את העיניים רגע ותחשבו מה אתם רציתם כשהייתם ילדים, מה היה לכם חשוב, מה עניין אתכם, מה רציתם שיהיה לכם בחדר ולא היה או מה היה ואתם רוצים שיהיה גם לילדים שלכם. מתוך הילדים האלו שהם אתם תשפצו את החדר עבור הילדים שלכם.

חשוב שעם כל ההתייעצויות – גם עם הילדים שלכם וגם עם הילדים שאתם – תשאירו עין פקוחה של מבוגר. זאת אומרת שתגשימו חלומות, אבל בדרך שתשמור על הדבר הכי חשוב לנו – בטיחות של הילדים.

5. מתחילים מלמטה – פרקט או שטיח?

אז זו בעצם המחשבה הראשונה של 'התכלס' בשיפוץ חדרי ילדים – עד עכשיו זה היה יותר 'מאחורי הקלעים'. את המחשבות הבאות (מספר 6-10) תוכלו לקרוא בכתבת ההמשך של הכתבה הזו.

אז בעצם אנחנו מדברים על בחירה של הרצפה – בשיפוץ חדר הילדים צריך להחליט קודם כל האם הולכים על פרקט או שטיח. זו ההחלטה הראשונה אך זה מבוצע כמעט אחרון – אל תשכחו – אם אתם משפצים לבד, תעשו קודם את כל מה שאפשר לפני ההרכבה של הפרקט או ההדבקה של השטיח. פשוט כי בדרך ככל צביעת קירות לדוגמא או בניית מדפים – מלכלכים מאוד, אז כדאי שתשאירו את הרצפה דווקא לסוף.

בפרקט יש יתרונות שהוא רחיץ וניתן לניקוי די בקלות, ואנחנו יודעים שזה עניין חשוב בחדרי ילדים. בשטיח יש יתרון שהוא חמים ונעים יותר וגם אם נופלים או משהו כזה יותר 'נעים' ליפול עליו. ובגדול היתרונות של האחד הם החסרונות של האחר.

אם אתם בוחרים בשטיח, בחרו באחד עם צבעים מגוונים וכהים יחסית כדי שלא יראו כל כתם קטן, ויחד עם זאת שלא יהיה כהה מדי כדי שלא יקטין את החדר. אם בחרתם בפרקט, קחו אחד שבאמת ניתן לנקות בקלות ודעו שאפשר גם לעשות חימום רצפתי של פרקט – כמו שטיח מחומם. לפעמים זה עוזר לקבל החלטה לעשות פרקט ולזכות כך ביתרונות שלו, שהם חשובים בחדרים ילדים.

6. צבעי הקירות

בגדול, ברוב המקומות לא תתפסו אותנו אומרים משהו אחר חוץ מלהשתמש בצבעים בהירים. הסיבה פשוטה – רוב החדרים והחללים לא מאוד גדולים, וצבעים כהים – מקטינים (בדיוק על אותו משקל ששחור מרזה…) ולכן צבעים בהירים – מרווחים את החלל ונותנים תחושה שהוא גדול יותר ומאפשרים נשימה.

אז אנחנו מציעים שלא משנה באיזה צבע החלטתם לצבוע או לתת לבעל מקצוע העוסק בצביעת דירות לצבוע, תלכו על הגוונים הבהירים יותר שלו. בחדרי ילדים נעים שיש צבעים רכים, לפעמים גם פסטליים. טיפ קטן: אם הילדים מבקשים (או שלכם מאוד בא) לצבוע בצבע מיוחד, תחשבו קצת הלאה ואל תלכו בהכרח על גחמות שמתאימות היום ואולי עוד שנה יימאסו עליכם. לכו על משהו ניטראלי ורך, שיהיה נעים בעין. את זריקות הצבע החזקות יותר תשאירו לטפטים, לתמונות ולצעצועים, לרהיטים וכו'.

טיפ נוסף: צבעו בצבעים רחיצים שקל יהיה לנקות אם הילד או הילדה יחליטו שהקיר הוא בעצם לוח ציור ענק…

עוד דבר שחשוב לזכור הוא בדיקת השוק, איכות הפרקטים, מחירי פרקטים ושירות.

בכתבה 'שיפוץ חדר הילדים – חלק שלישי' של סדרת כתבות בנושא שיפוץ חדר הילדים תוכלו לקבל מידע ולחלוק איתנו מחשבות על טפטים, ריהוט חדר הילדים, על פרקטיקה ועל… פינת השתוללות!

סגור לתגובות