שיפוץ חדר הילדים – חלק שלישי

0

כתבה שלישית מבין שלוש המציגות עשר מחשבות על שיפוץ חדרי ילדים. אם החלטתם לשפץ את החדר של הנסיכים והנסיכות שלכם – הנה כמה דברים חשובים ומועילים

שיפוץ חדר ילדיםהחלטתם שאתם משפצים את החדר של הנסיכים והנסיכות שלכם, את החדר של האנשים הכי חשובים לכם בעולם – הילדים. החדר של הילדים הוא מקום מאוד חשוב בבית, אנחנו חושבים שכדאי להקדיש לו הרבה מחשבה, בתכנון שלו ובעשייה של השיפוץ.

כי הילדים שלנו הם באמת האנשים הכי חשובים לנו והם קטנים ורכים והם סקרנים ולומדים וכל יום בחיים שלהם זו התפתחות עצומה ואנחנו פשוט רוצים שהחדר שלהם יהיה הכי כיפי עבורם, הכי בטיחותי עבורם, הכי מסקרן ומגרה ומלמד וגם – שאנחנו נוכל להיות רגועים כשהם שם, ולתת להם להתפתח בו ופשוט לעשות את מה שילדים צריכים לעשות – לגדול. שיפוץ חדר הילדים שנעשה בצורה נכונה יכול לעזור לכל אלו לקרות.

אז החלטנו לכתוב לכם עשר מחשבות, עשרה דברים שנראים לנו חשובים ומועילים כאשר אתם מחליטים על שיפוץ חדר הילדים. בכתבה 'שיפוץ חדר הילדים – חלק ראשון' וכן בכתבה 'שיפוץ חדר הילדים – חלק שני' של הכתבות בנושא שיפוץ חדר הילדים הוצגו לכם מחשבות בנוגע לתקציב, לשיתוף הילדים בפרויקט, לסקרי שוק, לרצפת החדר, להחלטה על ייעוד החדר ועוד. יחד עם ארבעת המחשבות בכתבה זו, הן יוכלו לעזור לכם קצת לקבל החלטות. והנה הן לפניכם:

7. טפטים

הרבה הורים מחליטים (יחד עם הילדים) להשתמש גם בטפט על הקירות. זה יכול להיות מאוד נחמד ולהוסיף לחדר. אנחנו ממליצים לכם אם אתם עושים את זה, לבחור בטפט שיהיה קל לנקות אותו (זה חשוב, חשוב חשוב…) ולשים אותו בגובה של חצי מהקיר, כדי שייתן חיים לחדר אבל לא יתפוס יותר מדי 'מקום' בעין ושישאיר קצת קיר ריק שיפתח קצת את החדר.

8. ריהוט

כשאתם מתכננים את שיפוץ חדר הילדים וחושבים על ריהוט תחשבו שוב מתוך העיניים של הילד ותשמרו עדיין על העין של המבוגר ששומר על בטיחות. איזה ריהוט יהיה כיפי לילדים שלכם? מה יהיה להם נוח? שולחן קטן לצייר עליו? פוף גדול להיזרק עליו עם בובה או ספר? (כן, גם פוף זה חלק מהריהוט…) ארונית ספרים? מדף נמוך לבובות, שיוכלו להגיע אליהן?
רצוי שהריהוט יהיה נמוך, שיהיה נוח לילדים. ושיהיה כמובן עם פינות עגולות וכמה שפחות גורמי סיכון עבורם – שנוכל להתענג על כוס קפה וספר בנחת בסלון כשהם משחקים בחדר שלהם ואנחנו יודעים שהם בטוחים.

9. פרקטיקה… אחסון… בלגן!

כן, יש לנו חלום שאחרי שיפוץ חדר הילדים ניכנס כמו בתכנית 'מייקאובר' ונראה חדר מסודר ומאורגן להפליא שיש בו קונספט אחיד ואחיד ומיוחד, והילדים שלנו יפערו פה וישמחו כל כך וישמרו עליו מסודר לעולמי עולמים…

אבל……. בוקר טוב! זה לא יקרה!!!!! הלו, זה חדר ילדים! הילדים שלנו ייהנו משיפוץ חדר הילדים ומהתהליך ומהתוצאה, ויהיה כיף גדול ויחד עם הכיף – עוד רבע שעה בדיוק יהיה שם בלגן מטורף.

אז תחשבו על זה קודם, ותמצאו איזה ארגז גדול או ארון (זוכרים את מחשבה מספר 3? יש המון פתרונות בשוק היום) ששם יהיה המקום של הבלגן. שבסוף היום נוכל לעשות 'ויש' אחד ולסדר את החדר כי בכל מקרה בבוקר הוא יחזור לסורו. תחשבו פרקטי ותחשבו בלגן שאפשר לאפסן ללילה במקום שלא יראו (לדוגמא, המיטות המבורכות האלו שיש להן ארגז גדול שנפתח בקלות).

10. פינת ההשתוללות

כי בעצם… מה הרי חשוב לנו? שהילדים המקסימים שלנו יוכלו ליהנות, להסתקרן ולספק את הסקרנות, לצייר, לקשקש, לשחק, לבלגן, להתפרע – לגדול!

אז תקצו פינה אחת בחדר שבה הם יכולים לעשות מה שבראש שלהם. לדוגמא: לקשקש על הקירות! כן, אמא, לקשקש על הקירות!!! אפשר לעשות מסגרת על הקיר ובתוכה לצבוע בצבע רחיץ לחלוטין (יש כאלו, כאו שאפשר לצבוע ולצייר עליהם כמעט בכל צבע!!!). ההורים מרחיקי הלכת יוכלו לעשות כך קיר שלם.

הילדים – מאושרים. ואנחנו – מאושרים. נתנו להם מקום שהוא באמת המקום שלהם. זה לא חייב להיות קיר רחיץ, זה יכול להיות גם רעיון אחר, כל דבר שנראה לכם שיכול להיות משהו שירגש את הילדים שלכם.

יש לנו גם ערך מוסף בתור הורים כשאנחנו מקצים פינת השתוללות כזו – היא מפחיתה את הרצון לספק את יצר הסקרנות במקומות אחרים… אם יש קיר שמותר לצייר עליו – יש סיכוי טוב שלא נרצה לצייר על קיר אחר בבית.

זהו, חברים, עכשיו נשאר לכם לקחת את עשר המחשבות הללו ולהפליג בדמיון (תוך כדי שאתם זוכרים את המציאות). ניתן להיעזר גם בקבלן שיפוצים, ויאללה – הגיע הזמן לגשת אל מלאכת שיפוץ חדר הילדים וליהנות ממנה. כן, אפשר גם ליהנות ממנה… בהצלחה.

סגור לתגובות