שיפוץ חדר האמבטיה – חלק שלישי

0

bathבסדרה של שלוש כתבות ריכזנו עבורכם עשר מחשבות על שיפוץ חדר האמבטיה – מאיפה מתחילים, ואיך ממשיכים? שיפוץ חדר האמבטיה – מתחילים!

אנחנו בכתבה האחרונה בסדרת הכתבות העוסקות בשיפוץ חדר האמבטיה. בכתבה הקודמת – 'שיפוץ חדר האמבטיה – חלק שני' – שאלנו אתכם איזה סוג של אנשים אתם, ייעצנו לכם לצאת להסתובב קצת בחוץ וחשבנו על האנשים הקטנים החשובים מאוד שלנו – הילדים.
הפעם אנחנו מציעים לכם את ארבעת המחשבות האחרונות שלנו (כרגע) בנוגע לשיפוץ חדר האמבטיה שלכם, בתקווה שהן יעזרו לכם להתמקד ולהתחיל עם השיפוץ:

7. צבעים וטקסטורות

שיפוץ חדר האמבטיה כולל גם הרבה חשיבה על צבעים. צריך לבחור צבעים לקירות, לקרמיקות, לרצפה, למקלחון/לאמבטיה, לאסלה ועוד. ממש מלאכת מחשבת. בדרך כלל חדר האמבטיה הוא חלל קטן ולכן אנחנו מציעים לכם ללכת על צבעים בהירים יחסית, ויחד עם זאת לא לגמרי לבנים, משום שחדר האמבטיה נוטה להתלכלך משערות, בועות סבון ועוד ואנחנו לא רוצים שכל מקלחת תשאיר את חותמה.
עוד בנוגע לשערות וחברותיהן, נסו לבחור ריצוף וקרמיקות אשר יהיו בטקסטורה לא חלקה לגמרי, אם לקרמיקה ולריצוף עצמם יש מעין 'שברים טבעיים' משל עצמם, השערות פחות יבלטו ויתפסו את העין פחות.

8. אחסון מחוץ למקלחון, ומגבות

'מחוץ למקלחון' – הכוונה גם לאמבטיה. אחד הדברים שיכולים לעשות את החוויה של המקלחת חיוביים או שליליים הם אחסון הדברים. יש אנשים (ובעיקר… נשים) שמשתגעים מכך שהשיש בחדר האמבטיה מלא כל הזמן בחומרים לשיער, בקרם גוף, דאודוראנט, משחות שיניים ועוד. לכן כדאי לתכנן כבר בשלב תכנון השיפוץ כיצד אתם רוצים לאחסן את הדברים – מדפים? סלסילות? ארונות סגורים? חשבו על זה קודם ותכננו בזמן החשיבה על מה אתם צריכים לשיפוץ.

כך גם בנוגע למגבות – זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל ממש כדאי לחשוב מראש היכן אתם רוצים שהמגבות שלכם יהיו ממוקמות ביחס לאמבטיה/למקלחון. זה יכול להיות ממש לא כיף לסיים מקלחת חמה ונעימה ולהצטרך לחצות את כל חדר האמבטיה על מנת להגיע למגבת, ולכן כדאי שתחשבו מראש איפה אתם רוצים את המגבות ותכינו להן מקום של כבוד.

9. אחסון בתוך המקלחת

כן, גם בתוך המקלחת – חשוב שיהיה לנו נוח ויהיה לנו מספיק מקום לכל הדברים שאנחנו צריכים בתוך המקלחת. זה לא נעים שמשפצים את חדר האמבטיה ומשקיעים הרבה מחשבה, זמן, אנרגיות וכסף בשיפוץ, ובסוף לא נשאר מקום לבקבוק אחד של שמפו או שניים והם עומדים על הרצפה… חבל. תחשבו על זה מראש ותכינו לכם מספיק מקום.

10. סל כביסה ו….הפתעה

סל כביסה? האם הוא ראוי לסעיף משל עצמו, לא הגזמתם? אז לא. סל כביסה לגמרי ראוי לסעיף משל עצמו, כי אין מה לעשות – הוא לא קטן, וחדר אמבטיה זה מקום קטן, וכדאי להקדיש לו מחשבה כבר בשלב תכנון השיפוץ, כדי שיהיה לו מספיק מקום, כי זה ממש לא כיף להתחיל להתרוצץ בבית עם כביסה מלוכלכת כדי לשים אותה בחדר הכביסה.

אבל אם בכל זאת לא השתכנעתם שמגיע לו מקום כבוד משל עצמו – הנה עוד מחשבה אחת אחרונה בינתיים על שיפוץ חדר האמבטיה. אם אתם הרפתקנים ואוהבים מספיק אולי תרצו לחשוב בתכנון שיפוץ חדר האמבטיה שלכם (כלומר, בחדר שלכם) לעשות מקלחת… עם שני ראשים. לא נראה לנו שצריך להרחיב יותר מדי על התכלית של המחשבה המוזרה הזו, רק נגיד לכם ששביעות הרצון של בני זוג אשר עשו זאת ממערכת היחסים שלהם השתפרה פלאים.

עד כאן עשרת המחשבות שלנו על שיפוץ חדר האמבטיה, אל תשכחו לקחת אתכם למסע השיפוץ בעלי מקצוע מקצועיים ואמינים שתוכלו לסמוך עליהם, במידת הצורך אם אתם מרגישים שאתם זקוקים לכך, קחו לכם גם קבלן שיפוצים שיתרום לכם מהידע והניסיון שלו ויפקח על השיפוץ עבורכם. בהצלחה עם השיפוץ, ואל תשכחו ליהנות ממנו.

סגור לתגובות