שימוש בפריטים מעוצבים למראה מעוצב

0

האם זה עתה קניתם בית חדש? או אולי אתם רק רוצים לרענן את המראה הנוכחי של חדרי הבית? אם אתם מוכנים לקחת על עצמכם את האתגר של עיצוב הבית בסגנון שמתאים לכם, תוכלו להיעזר במבחר עצום של פריטים מעוצבים כדי להעניק לבית מראה מעוצב מבלי להיכנס להוצאות גדולות או להשקיע זמן רב. אפשר לשחק לא מעט עם המילים "עיצוב פנים". לפעמים עיצוב פנים הוא הדרך שבה הקירות, הרצפות, החלונות והתקרה מעוצבים בידי אנשי מקצוע, אבל עיצוב פנים הוא גם איך שאנחנו בעצמנו בוחרים לעצב, לקשט ולעטר את הבית באמצעות פריטים, צבעים וחומרים, וכמעט תמיד זה החלק החשוב יותר בעיצוב הבית מאשר החלק שדורש שימוש במקדחות ובפלס.

סיפורי בדים

עיצוב הבית באמצעות בדים, למשל, יכול לתרום רבות לעיצוב הפנים של הבית. הבדים יכולים לשמש אתכם כוילונות לחלונות ועל גבי פתחים, כריפוד או ככיסויים לספות ולכורסאות, כמפות שולחן מעוצבות ואופנתיות, כמצעים או כיסויי מיטה – הכל בהתאם לטעם האישי שלכם ולצרכים שלכם. אין גבול ליצירתיות ולעיצוביות בשימוש בבדים – הם יכולים להיות בעיצובים שמרניים, אתניים, מודרניים וכן הלאה, ותוכלו להחליף אותם בקלות יחסית בעתיד, בהתאם לשינויים בטעם האישי שלכם או בצו האופנה.

עיצוב הביתלחסוך כשאפשר, להשקיע כשצריך

אחת המגמות כיום בעיצוב פנים היא להשיג מראה מעוצב לבית באמצעות החלפת הריהוט. קרוב לוודאי שלא תזרקו את כל הריהוט שיש לכם רק כדי שחדר האורחים שלכם ייראה מעוצב יותר, אבל כיום יצרני הרהיטים משווקים גם קולקציות בטווחי מחירים גדולים מאוד, ותוכלו למצוא בקלות יחסית גם פריטי ריהוט שיתאימו גם לכיס שלכם וגם למראה המעוצב שאתם רוצים להעניק לבית. למרות זאת, בפריטי הריהוט המרכזיים בחדר או בבית חשוב לא לנסות לחתוך בהוצאות, ולהשקיע במותגים שאתם יודעים ומכירים היטב כמו רהיטי האוסין לחדר הילדים, שמייצרים מיטות, ארונות וכונניות איכותיות מעץ מלא, ולא להתפשר על רהיטי סיבית זולים.

לא לעוורי צבעים

התאמת צבעים היא עוד אלמנט חשוב שצריך להביא בחשבון כשאתם מנסים להעניק מראה מעוצב לבית. התאמת הצבעים לא צריכה להיות רק בין הרהיטים השונים בחדר, אלא גם בין פריטים נוספים. אם קניתם תנור אפייה כסוף, למשל, שיתאים למקרר הכסוף שכבר יש לכם, כדאי להוסיף למטבח עוד כמה פריטים בצבעים כמו אדום או צהוב, שישתלבו עם שני המכשירים. גם פה – היצירתיות שלכם היא הגבול היחיד. אפשר לצייד את המטבח במפות שולחן, תחתיות סירים וכוסות, אגרטל פרחים או מתלה דקורטיבי ועליו סינור בישול – הכל בפלטת הצבעים שהחלטתם עליה מראש. רק אל תבואו אלינו בטענות כשתמצאו את עצמכם מתרוצצים בין כל חנויות עיצוב הבית בעיר בניסיון למצוא את מגבת המטבח בגוון המדויק של הירוק שמשתלב מצוין עם צבע הכיריים שלכם.

קחו בחשבון שגם צבע הקירות בבית משפיע על התאמת הצבעים ועל הרושם שהיא יוצרת בעיני כל מי שנכנס לחדר, ולכן אם החלטתם לצבוע מחדש את הבית במסגרת תהליך העיצוב שלו, אל תלכו על הצבע הראשון שמוצא חן בעיניכם, אלא השקיעו מחשבה בניסיון להתאים את הצבע לפריטים שכבר קיימים בבית, ולפריטים המעוצבים החדשים שאתם מתכוונים לקנות.

סגור לתגובות