צעדים ראשונים של שיפוץ דירה

0

ישנן הרבה מאוד סיבות בגללן אנשים רוצים לשפץ את הבית – התיישנות הבית והצטברות הבלאי, התרחבות המשפחה, כניסה לדירה חדשה, ואפילו סתם רצון לשינוי. כך או כך, שיפוץ דירה או בית הוא תהליך לא פשוט שעלול לקחת זמן רב. כדי שלא להסתבך עם השיפוץ, יש לדעת מה לעשות ולפי איזה סדר כדאי לפעול. צוות אתר קהילות שמח להגיש לכם את הנקודות החשובות בדרך לשיפוץ הדירה שלכם בצורה הטובה ביותר.

ל-ת-כ-נ-ן

למרות שכל שיפוץ מצריך אסטרטגיה מעט שונה, מילת המפתח היא תמיד תכנון. למעשה, הדבר נכון לגבי כל תהליך שאתם עומדים לעבור או לעשות. במקרה של שיפוץ דירה, לתכנון חלק קריטי בהצלחת הפרוייקט. האם אתם  מעצבים את הדירה בעצמכם או שוכרים בעל מקצוע? האם אתם מנהלים את השיפוץ או מעסיקים קבלן שיפוצים? מה בדיוק משפצים? מהן התקלות שעשויות להתרחש בדרך? כמה זמן זה צפוי לקחת? על כל השאלות האלה ועל עוד רבות אחרות, עליכם לענות לעצמכם מראש, כדי שתוכלו להתחיל להתכונן.

דרך זולה מול דרך קלה

שיפוץ דירההדרך הזולה לשפץ את הדירה היא לעשות בעצמנו כל מה שאפשר. כלומר – לאתר את בעלי המקצוע השונים, לקבוע את סדר העבודה ולוח הזמנים, לבצע את ההזמנות ולפקח על העבודה. אלא אם יש לכם המון זמן פנוי וסבלנות אין סופית, או שאתם מבינים בתחום הבניין והשיפוץ, הדרך הזולה כרוכה בהרבה מאוד כאבי ראש, טרטורים ובעיות שיהיה עליכם לפתור. הדרך הקלה, לעומת זאת, עולה יותר, אך פותרת אתכם מרוב העבודה – לתת לאדם מקצועי או חברה חיצונית לנהל את השיפוץ. גם במקרה כזה תצטרכו להשגיח באופן כללי שהכל מתנהל כסדרו ולהגיע מדי פעם לראות את העבודה מקרוב, אך אין מה להשוות בין הטרחה המרובה שבדרך הזולה לבין השקט הנפשי שמעניקה הדרך הקלה.

כמה זה עולה לכם

עוד בשלב התכנון, אתם צריכים להגדיר בדיוק את סוג השיפוץ הנדרש – שיפוץ קוסמטי, שהוא הזול ביותר, שיפוץ דירה חלקי או שיפוץ כללי הכולל שבירת קירות והחלפת תשתיות. בדקו היטב את העלויות הצפויות והשאירו מרווח בטחון של כ- 20% . לקבלן נהוג לשלם בתשלומים, אך אם אתם שוכרים אנשי מקצוע באופן ישיר הדבר מקובל פחות וניתן לחלק את התשלום לשניים או שלושה חלקים שישולמו לפני העבודה, באמצעה, ומייד בסיומה. אל תשכחו לעגן כל הסכם בחוזה כתוב וחתום על ידי שני הצדדים.

בחירת אנשי מקצוע

אם בחרתם לשכור חברה מקצועית לניהול השיפוץ תצטרכו לעשות זאת רק פעם אחת. אם בחרתם לבצע שיפוץ דירה בניהול עצמאי, תצטרכו לבדוק היטב את כל אנשי המקצוע שאתם שוכרים. בקשו המלצות מכל מי שאתם מכירים וסומכים עליו, בעיקר חברים ומכרים שערכו שיפוצים בעת האחרונה, חפשו חוות דעת על בעלי המקצוע באינטרנט, בקשו הצעות מחיר והשוו ביניהן, ואל תתביישו לבקש הפניות לממליצים.

בהצלחה!

סגור לתגובות