עיצוב בית במראה אורבני

0

סגנון העיצוב האורבני החל את דרכו כבר לפני כמה עשורים במשרדים ובחללים שיועדו לשימוש עסקי, אך עם השנים יותר ויותר דירות מגורים פרטיות מעוצבות גם הן בסגנון אורבני, המשלב מראה עתידני ואפילו קר מעט, עם מוטיבים ביתיים, חמימים ומזמינים. כך למשל, קשת הצבעים האורבנית הקלאסית, שהייתה מורכבת משחור, לבן, אדום, וצבעי מתכת, התרחבה כדי לאפשר מגוון רך וחמים יותר. לא מן הנמנע למצוא בדירות המעוצבות בסגנון אורבני קיר יחיד צבוע בצהוב או בטורקיז, למשל, לצד הצבעים האורבניים הקלאסיים. אם גם אתם חולמים לעצב את הבית שלכם בסגנון אורבני, הנה כמה רעיונות שיכולים לעזור לכם בתכנון.

כל המרבה הוא לא תמיד משובח – הסגנון האורבני נבדל מסגנונות עיצוב אחרים בפשטותו, והמוטו שלו הוא שפחות הוא בדרך כלל יותר. בחדרים גדולים ומרווחים אין צורך לרהט את החדר כולו. מספיק ליצור בו נקודה מרכזית אחת, ולהשאיר סביבה חלקים נקיים וריקים. עמודי תאורה או מנורות פשוטות שלא מושכים את תשומת הלב ממרכז החדר עדיפים גם הם על מנורות מפוארות וגדולות. אם החדרים נראים לכם בכל זאת ריקים מדי, אל תמלאו אותם ברהיטים ובחפצים, אלא השתמשו בתמונות ובצילומים כדי להעניק לחדר מראה מושקע יותר, מבלי לפגום בחלל שבו. חשוב להקפיד שגם יצירות האומנות שתשלבו יתאימו לסגנון העיצוב כולו, ולכן עדיף ללכת על ציורים מודרניים, ולא על תמונות נוף או פוסטרים ממוסגרים.

עיצוב ביתאורבני, אבל לא רק – עם זאת, הריהוט בדירת מגורים המעוצבת בסגנון אורבני יכול להיות פחות נוקשה מהריהוט האורבני המסורתי. באופן כללי, רהיטים המעוצבים בסגנון אורבני הם נמוכים, ובעלי קווים ישרים ונקיים, קצת בסגנון תעשייתי. אלמנטים עיצוביים ממתכת או מפלדת אל חלד יכולים יסייע גם הם ליצור את המראה הכללי הזה, אבל קחו בחשבון ששילוב מספר אלמנטים רב יכול לעתים ליצור תחושה מנוכרת. לכן, שונות ללא מחשבה תחילה. אפשר גם לרכך את המראה באמצעות כמה אביזרים ביתיים יותר – ציור קיר בסגננון מודרני, למשל, שייתלה על אחד הקירות המרכזיים.
גם כאשר אתם מגיעים לבחור את המשטחים השונים בבית כגון דלפקים או שולחנות בחדרים, מומלץ לנסות לשלב בין הסגנון האורבני לסגנונות אחרים, ולא לדבוק רק ברהיטים שמזכירים יותר משרד עורכי דין או חברת הייטק. לדוגמה, אם אתם קונים שולחן אוכל בסגנון אורבני מודרני, בחרו עבורו צבע או מרקם שמזכיר עץ או חול. שולחן הסלון, לעומת זאת, יכול להיות בסגנון כפרי יותר, וסביבו כמה כורסאות או מערכות ישיבה בצבעים אורבניים בהירים. למרות שהסגנונות מנוגדים לכאורה, הם ישלימו זה את זה וייצרו תחושה ביתית.

גם אלוהים נמצא בפרטים הקטנים – לסיום העיצוב, חשוב להקפיד על הפרטים הקטנים והמגע האישי, כדי להפוך את עיצוב הבית שלכם למיוחד וייחודי באמת. כדי להשלים את הריהוט האורבני בחדרי המגורים או הסלון, מומלץ לשלב אביזרים עיצוביים קטנים בסגנון רך יותר, שיאזנו את המראה הקר, ויש שיאמרו – המנוכר. כבר בכניסה לבית תוכלו ליצור את התחושה הזו באמצעות שטיח לדלת הכניסה, השלט עם שמכם על הדלת, או בית המזוזה, שיכולים להיות צבעוניים ואישיים יותר מאשר הספה או פינת הישיבה בסלון.

סגור לתגובות