טיפים בעיצוב חדר ילדים

0

חדר הילדים הוא החדר שהכי כיף לעצב בבית. אפשר להתפרע עם הצבעים, להוסיף ציורים ולהתעסק עם המון אביזרים חמודים. הכל נכון, אבל למרות שכולנו היינו ילדים פעם, הפנטזיות שיש לנו כמבוגרים קצת שונות ממה שהילד באמת צריך בחדר שלו. לפניכם כמה נקודות שעליהן מומלץ לחשוב כשניגשים לעיצוב חדר ילדים.

עיצוב חדר ילדיםמה הייעוד של חדר הילדים?

חדר הילדים הוא בעצם הבית של הילד בתוך הבית. מלבד לשינה, הוא משמש כפינה הפרטית של הילד וצריך לתכנן אותו ככה שיהיה אינטימי, ולא פרוץ לכל מבקר. יש בתים שבהם יש חדרי שינה וחדר משחקים נפרד המשותף לכל ילדי המשפחה. במקרה הזה, חדר השינה יכול להיות מוקדש כולו לפרטיות וחדר המשחקים לאירוח ולשיתוף.

האם החדר משותף?

עיצוב חדר הילדים מושפע מאוד ממספר הילדים שחולקים אותו. אם מדור ביותר מילד אחד, צריך לדאוג לפינה מיוחדת לכל ילד. מיטות קומותיים הן פופולאריות מאוד בחדרי ילדים משותפים. גם אם החדר גדול יחסית, אפשר לחסוך מקום עם מיטה מהסוג הזה ולהשאיר מקום לפינות קטנות אחרות, כמו שולחן עבודה למחשב או פינת בובות, בהתאם לצרכים והאהבות של הילד.

עיצוב המותאם לאופיו של הילד

ילד צריך להרגיש בנוח לגמרי בחדר. הוא לא תמיד יידע להגיד איזה צבע הוא רוצה לקירות, אבל זה לא אומר שאין לו העדפות. לפני שמחליטים על עיצוב כדאי לחשוב האם הילד אוהב לשחק הרבה בחדר לבד? האם הוא מארח הרבה חברים? והאם יש צבעים ששמנו לב שהוא אוהב במיוחד או תחביבים מועדפים. לשאלות האלה ולעוד שאלות רבות, יש השלכות על גודל המרחב הפנוי בחדר, על השקעה ברהיטים מסוימים ועל צביעה וסגנון. בחדר של ילד שאוהב כדורסל ניתן להוסיף מדבקת קיר של כדורסל, סל אמיתי תלוי מהקיר או לצבוע את אחד הקירות בצבע הקבוצה האהודה עליו.

להשאיר לילד מקום להחליט

האחריות על עיצוב החדר היא של ההורים, אבל כדאי לשאיר לילד מקום קטן שעליו הוא מחליט. זה יכול להיות מדף או שידה, שיישארו פנויים והוא יחליט מתי להשתמש בהם ומה לשים בהם. אחרי הכול, זה הבית שלו.

עוד טיפים לעיצוב

צבעים רגועים – כדאי לצבוע את הקירות ולרכוש רהיטים ומצעים בצבעים רגועים, כמו ירוקים, כחולים וחומים, ולהימנע מצבעים דרמטיים, כמו אדום או שחור. לצבעי החדר יש השפעה גדולה על מצב הרוח ואפילו על היכולת להירדם ולישון טוב.
שמירת מרחב לעבודה – כמו שאמרנו, חדר הילדים הוא הבית של הילד בתוך הבית. לכן הוא צריך שתהיה בו פינה שקטה שבה יוכל לעשות כל מיני דברים שהם רק שלו. לקטנטנים זה יכול להיות שולחן קטן, ולילדי בית ספר שולחן עבודה. בכל מקרה כדאי שהמקום יהיה נעים ולא חמור סבר, גם כשמדובר בשולחן להכנת שיעורי בית. את המחשב הנייח כדאי להחליף בנייד, כדי לאפשר לילד להשתמש בפינת העבודה לכל מיני דברים.
ציורי קיר – כדאי לעשות שימוש בציורים או במדבקות קיר כדי לתת לחדר הילדים גוון אישי. תוכלו לשאול את הילד אם יש איזו דמות או דימוי שהיה רוצה בחדר, וזו תהיה תרומתו לעיצוב.
מרחב פנוי – ללא קשר לגודל החדר, כדאי תמיד להשאיר מרחב פנוי. לפעמים זה נראה לנו בזבוז מקום, אבל המקום הפנוי נותן תחושה של רוגע, בעוד מקום דחוס יוצר תחושת מחנק. גם אם זה אומר שצריך לאחסן דברים חדרים אחרים, כדאי להקפיד על כך.
בגובה העיניים – רהיטים, ציורים, תמונות, חפצים, הכול צריך להיות בגובהו של הילד. אחרת, לא יוכל לראות ולהגיע, ואז זה לא קיים מבחינתו.

 

סגור לתגובות