טיפים בטיחותיים לשיפוץ חלק

0

safeשיפוץ אינו נמדד רק על פי התוצאה הסופית. על מנת לנצל את הפוטנציאל של שיפוץ חלק, נקי ואיכותי יש להכיר את אמצעי הבטיחות. ללא אמצעים מן הסוג הזה עשוי השיפוץ לסכן את בני המשפחה, את העובדים ואת השכנים. בנוסף, שיפוץ כרוך במקרים רבים בהריסה של חלק מהמבנה, הקירות או התשתית. ללא אמצעי בטיחות יכולות עבודות השיפוץ ליצור נזקים בלתי הפיכים ולפגוע בסביבה. קבלנים בישראל מחויבים לתווי תקן מחמירים של בטיחות במהלך שיפוץ ולכן משתמשים בקסדות, כפפות, חליפות מגן ועוד. מצד שני, דווקא הלקוחות המזמינים שיפוץ לא תמיד מודעים להשלכות של עבודה לא בטיחותית ולכן גם לא מקפידים על העקרונות הנכונים.

מדוע צריך כפפות בעבודה?

כפפות ובגדי בטיחות נוספים הם הבסיס לשיפוץ חלק ובטיחותי. על מנת להבטיח שימוש בהם יש להזמין מראש אביזרים במידות המתאימות. עובדים שמקבלים קסדות וכפפות קטנות מדי לא ישתמשו בהם ויעמידו את עצמם ואת הקבלנים בפני סיכון. מהבחינה הזו, הכנות מוקדמות לקראת השיפוץ כוללות היכרות עם צוות העובדים, מספרם והתפקיד של כל אחד מהם. רק בצורה כזו ניתן לבצע שיפוץ חלק ונטול תקלות בלתי צפויות.

פיקוח ובקרה על עבודות השיפוצים

עוד טיפ חשוב לשיפוץ חלק כולל שילוב של אמצעי בטיחות עם פיקוח ובקרה. ניתן ליישם את העיקרון הזה במספר דרכים:

  1. הקצאת מנהלי עבודה שיעקבו אחר המתרחש וידווחו לגורמים בכירים על הפרה של כללי בטיחות.
  2. ביקורות פתע באתר הבנייה והשיפוץ.
  3. גיוס עובדים מיומנים ומוסמכים בעלי ניסיון, אשר מכירים היטב את החשיבות של בטיחות מלאה בזמן שיפוץ.
  4. מתן דוגמא אישית על ידי שימוש בקסדות, אביזרי מגן, כפפות וכל אמצעי בטיחות אחר.

שיפוץ חלק מחייב תשומת לב מלאה לפרטים הקטנים. כללי הבטיחות יכולים להישמר רק במידה ומנהלי העבודה מכירים היטב את הציפיות, מגדירים צרכים יחד עם הלקוח ושומרים על לוח זמנים. עדיף להימנע מעבודה בימים גשומים, סוערים או חמים מדי. יש לצייד את צוות העובדים בשתייה ולהקפיד על הפסקות קצובות כל כמה שעות. כך ניתן להיערך לקראת עבודות שיפוץ קצרות וארוכות ואף לשמור על מוטיבציה גבוהה בקרב הצוות. חשוב לזכור כי בכל הקשור אל שיפוצים, אינטראקציה מוצלחת בין הקבלן, האדריכלים, המהנדסים ונותני השירות יקבעו במידה רבה את הצלחת העבודה.

המשמעות של בטיחות בעבודה

הבטיחות תמיד הייתה חלק בלתי נפרד מתחום עבודות העפר, השיפוצים והקבלנות. יחד עם זאת, נדמה כי רק בשנים האחרונות החלו משפצים להבין את המשמעות האמיתית של בטיחות בעבודה. את התוצאה ניתן לראות בביקוש הגובר עבור כפפות ואביזרי בטיחות אחרים. יש להקפיד על שימוש באביזרים איכותיים ותמיד עדיף להשקיע עוד קצת ברכישת הציוד הנכון מאשר להתמודד בהמשך עם תקלות בטיחות חמורות.

סגור לתגובות